Realitní poradna

Kupujete nebo prodáváte nemovitost? Pronájímáte? Chystáte se investovat do nemovitostí? Pokud si nevíte rady nebo si jen potřebujete ověřit, že vše děláte správně. Neváhejte se na nás obrátit. Realitní poradna je tu pro Vás. 

Kupujete či prodáváte první nemovitost

Kupujete či prodáváte první nemovitost

Pokud se jedná o Váš první nákup či prodej nemovitosti, ať už pro vlastní potřebu nebo pro investici, je vždy nejlepší se poradit s odborníkem, abyste předešli často velice nákladným chybám.

Investice do nemovitostí

Investice do nemovitostí

Přemýšlíte nad investicí do nemovitostí? Zvažujete veškeré klady i zápory takové investice? Obraťte se na nás. Projednáme s Vámi Vaše investiční možnosti a přehledně popíšeme veškerá úskalí i výhody takovéto investice. Společně sestavíme plán Vám na míru tak, abychom minimalizovali rizika a maximalizovali zisky.

Marketing a propagace

Marketing a propagace

Nedaří se Vám prodat nebo pronajmout Vaší nemovitost? Rádi Vám poradíme, jak zlepšit prezentaci a propagaci Vaší nemovitosti. Jak definovat a nejlépe oslovit Vaší cílovou skupinu či jak využít moderní technologie ke zlepšení Vaší prezentace.

Pronájmy a správa nemovitostí

Pronájmy a správa nemovitostí

Vlastníte nebo uvažujete o koupi nemovitosti za účelem dalšího pronájmu? V rámci vlastnění a následného pronajímání je nutné znát celou řadu povinností, které musí majitel ze zákona pravidelně plnit. Rádi Vás proto zasvětíme do náležitostí, aby jste předešli i někdy velice nákladným chybám.

Technické poradenství

Technické poradenství

Plánujete menší či větší opravy vaší nemovitosti? Není od věci se poradit s oborníkem a předejít tím často drahým a nekvalitně provedeným pracím. Rádi Vás propojíme s naším technickým poradcem, který Vám celý proces vysvětlí. Poradí postupy, materiály či realizační firmy a ve výsledku ušetří spoustu nervů, času i peněz.

Právní a finanční poradenství

Právní a finanční poradenství

Zprostředkujeme Vám konzultace s našimi odborníky, kteří se zaměřují na právní otázky spojené s nemovitostmi. Dále poradenství v oblasti finančního plánování spojeného s nemovitostmi, včetně hypotečního plánování, úvěrových možností a daňových strategií.

Často kladené otázky

Zvažte faktory, jako jsou prodeje srovnatelných nemovitostí v podobné lokaci, tržní trendy a technický stav Vaší nemovitosti. Ideální však je kontaktovat profesionála, který Vám s tím pomůže např. realitního makléře nebo odhadce.

Technická inspekce je důkladné posouzení stavu nemovitosti. Kupující obvykle najímá technického poradce/inspektora, který identifikuje případné problémy před uzavřením obchodu. Výsledky prohlídky je pak možné využít k jednání o opravách nebo snížení ceny.

Energetický průkaz je dokument, který poskytuje informace o energetické náročnosti budovy. Obsahuje údaje o spotřebě energie na vytápění, ohřev teplé vody a dalších energetických parametrech.

Provádějte důkladné prohlídky nemovitosti, zjistěte technické i právní vady. Zajistěte si odhad ceny nemovitosti. Ptejte se prodávajícího na veškeré detaily a historii. Ověřte si informace o nemovitosti prostřednictvím katastru nemovitostí, stavebního úřadu či územního plánování. Zvažte profesionální technickou inspekci, realitní či právní poradenství.

Drobné opravy a běžná údržba bytu je na nájemci. Za drobnou opravu je považována oprava vybavení nebo bytu, která jednorázově nepřekročí 1 000Kč. Za celý rok maximálně 100Kč/m2 užitné plochy bytu. To znamená, že na bytě o velikosti 70m2 to nebude více jak 7 000Kč za rok. Pronajímatel naopak hradí například opravu radiátoru či rozvodů ústředního topení. Vše co spadá do Pojmu běžná údržba a drobné opravy blíže definuje Nařízení vlády č. 308/2015 Sb.